İstanbul Global Lojistik

Endüstriyel Taşımacılık Nedir?

İSTANBUL GLOBAL LOJİSTİK
Bizimle iletişime geçin!
Mesaj veya telefon ile bizlerle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
İstanbul Global Lojistik
Endüstriyel Taşımacılık Nedir?
Endüstriyel Taşımacılık hizmeti hakkında merak ettiğiniz soruları sizler için cevaplandırdık.

Endüstriyel Taşımacılık​ Nedir?

Lojistik ile ilgili bilinmesi gereken pek çok konu başlığı vardır. Lojistik sektörü kendi içinde pek çok farklı ana ve alt dallara ayrılır. Ayrıca lojistik firmaları pek çok farklı firma ya da şirketlere çeşitli konularda hizmet vermeyi amaç haline getirir. Lojistik faaliyetleri içerisindeki alt başlıklarından biri olan endüstriyel taşımacılık genel olarak ağır, hacimli, havaleli diğer bir deyişle gabari dışı eşyaların taşınmasında lojistik firmaları tarafından kullanılan bir taşıma yöntemidir. Aynı zamanda endüstriyel taşımacılık için çok sayıda ürünün farklı yöntemler ile farklı zaman aralıklarında ve farklı bölgelere taşınması şeklinde de bahsedilmesi oldukça mümkün. Her geçen gün daha da gelişen İstanbul Global Lojistik firmamız gelişmeye devam eden sanayi ve firmalardan gelen belli başlı talepler doğrultusunda uluslararası ticaret ile ilgilenen şirket ve firmalar çoğu zaman bu tarz hizmetleri sunar. Çeşitli firma ve şirketlere lojistik destek hizmeti sunan firmalar üstlendikleri dağıtım, taşıma ya da depolama gibi faaliyetler her ne olursa olsun bu firmalar için bir proje değeri taşımaktadır. Bu sebeple endüstriyel taşımacılık gibi kavramların sektöre girmesi söz konusu hale gelmiştir.

Endüstriyel Taşımacılık Nasıl Yapılır?

Endüstriyel Taşımacılık, en çok ağır, hacimli ya da havaleli eşyaların taşınmasında kullanımı söz konusudur. Tüm projelerin belirli bir kısıtlama durumu mevcuttur. Bu kısıtlamalar, bütçe, zaman ya da planlama olarak değişebilir hatta hepsi bir arada da olması söz konusu hale gelebilir. Endüstriyel taşımacılık esnasında en önemli madde ise kullanılacak güzergahın belirlenmesidir. Endüstriyel taşımacılık yaparken hangi ulaşım yolunu seçeceğiniz oldukça önem arz eder. Proje ağır yük taşımacılığı için izlenilmesi gereken birkaç yol haritası bulunur. Bu yol haritalarını sırasıyla, planlama çalışmaları, maliyet analiz ve araştırması, operasyonel uygunluk, yasal uygunluk, operasyon safhası, denetleme ve gözetim ve bilgilendirme olarak sıralanmaktadır. Bu şekilde endüstriyel taşımacılık nasıl yapılır? sorusunun da cevabı bulunmuş olur. Bu yol haritasının ilk maddesi olan planlama çalışmalarına taşımacılık yapılacak güzergâh ve rotanın belirlenmesi için başvurulur. Maliyet analiz ve araştırması ise endüstriyel taşımacılık için son derece önemlidir. Firmalar bu taşımacılığın ne kadar tutacağını bilmek ister. Bu sebeple bu endüstriyel taşımacılık uygun bir bütçe ayrılır. Aynı zamanda maliyet analiz ve araştırması, maliyete bağlı belli başlı fayda analizlerinin oluşturulmasına katkı sağlar. Operasyonel uygunluk ise yapılması planlanan endüstriyel taşımacılık için gerekli olan ekibin oluşturulması ve ekipmanların temini için atılması gereken son derece önemli bir adımdır. Yasal uygunluk ise proje taşımacılığı yapmadan önce lojistiğin sağlanması planlanan güzergahlardan geçmeden önce o güzergahları yöneten yerel otoritelerden (kaymakamlık, belediye, muhtarlık gibi.) gerekli izinlerin alınması anlamına gelmektedir. Endüstriyel taşımacılığın son kollarından biri olan denetleme ve gözetim ise yapılması planlanan bu operasyonun süresi boyunca insan ve çevre sağlığına olan uygunluğunu kontrol etmek için başvurulan bir yöntemdir.  Endüstriyel taşımacılığının en son adımı ise bilgilendirmedir. Bilgilendirmenin amacı müşterinin, proje çalışanlarının ve yapılması planlanan projedeki diğer yetkili kişilerin süreç ile alakalı bilgi akışında bulunmasını sağlar.

 

Endüstriyel Taşımacılık​ Yapan Firmalar

Endüstriyel taşıma firmalarının ana hedefi standardın çok üzerinde bir ağırlığa ya da büyüklüğe sahip olan yükleri müşterinin talebi, ihtiyaç ve isteklerine uygun bir şekilde en güvenilir ve en kısa sürede ulaşımını sağlamaktır. Proje yüklerinin alışılagelmişin dışında taşınma yöntemleri bulunur. Bu sebeple bu tarz yüklerin taşınması sağlanırken işinin ehli olan deneyimli ve lojistik sektörü içerisinde kendine sağlam bir yer edinmiş firmalar ile iş birliği içerisinde olmanızda fayda var. İşini son derece iyi yapan bir lojistik firması olan İstanbul Global ile iş birliği içerisinde olursanız, yol esnasında yaşanabilecek olası risklerden ürünlerinizi de korumuş olursunuz. Alanında deneyimli olan endüstriyel taşımacılığı hizmeti sağlayan İstanbul Global sizi bu tarz risklerden koruyarak taşıma işlemini gerçekleştirir. Endüstriyel taşımacılık avantajları arasında zaman tasarrufu büyük önem taşır. Alanında son derece deneyimli İstanbul Global ile çalışıldığı taktirde, tüm taşıma işlemleri olabildiğince hızlı bir şekilde sonlandırmak mümkün hale gelir.

Endüstriyel taşımacılığı lojistik firmaları arasında öncü olan İstanbul Global, lojistik sektörünü farklı boyutlara taşıyan birikimi ile her an hizmetinizdedir. Siz de, dilediğiniz taşımacılık opsiyonu için alanında uzman kadromuz ile görüşebilir, bütçe dostu fiyatlarla lojistik sürecinizi en iyi şekilde tamamlayabilirsiniz.