İstanbul Global Lojistik

Gümrükleme Nedir?

İSTANBUL GLOBAL LOJİSTİK
Bizimle iletişime geçin!
Mesaj veya telefon ile bizlerle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
İstanbul Global Lojistik
Gümrükleme Nedir?
Gümrükleme hizmeti hakkında merak ettiğiniz soruları sizler için cevaplandırdık.

Gümrükleme Nedir?

Yabancı ülkelere gönderilen malzemelerin sınırda, yani gümrük geçiş alanında bazı işlemlere tabi tutulmasıdır. Prosedüre uygun bir taşıma için birtakım süreçlerden geçirilir. Sahalardan geçiş esnasında devletle olan prosedürler olarak da düşünülebilir. Yani geçiş yapılan ülke kendi bünyesine hangi şartlarda malzeme alıyor vs. kontrolleri tamamlanır. Evraklarla ilgili ve olası risklere dair çok sayıda işlem söz konusu olacaktır.

Başka ülkelere gönderilen malzemelerin mantığı Türkiye Cumhuriyeti’ne girişi yapılan malzemelerde de benzer prosedürü vardır. Bu prosedür yasalara uygunlukla doğrudan ilgili bir durumdur. Gümrük bölgesine sadece karayolu değil aynı zamanda havayolu ve denizyolu da dahildir. Taşınacak mallarınızın gümrüklemesi ve bu süreçteki prosedürlerin takibi İstanbul Global Lojistik tarafından sağlanmaktadır.

Kaçakçılık Faaliyetleri Açısından Gümrükleme

Ülkeler arasında malzeme taşınırken firmalar vergi ödemelerinden muaf olmak için kaçakçılık faaliyetlerine başvuru yapabilmektedir. Bu durum yasa dışı ticaret anlamına da gelir. İstanbul Global olarak, hangi sektörden olursa olsun yasa dışı durumların karşısında durarak firma seçimi yapıyoruz. Tüm lojistik faaliyetlerinin yasalara tam olarak uygun olması adına titizlikle süreçleri takip ediyor ve uluslararası nakliye kurallarından çıkmıyoruz.

Devletlerin kendilerine ait bağımsız bölümlerinde ürün giriş çıkışlarının kontrolü sağlanmakta ve bu alanda prosedürü bilen ekibimiz de sürecin başında takipte durmaktadır. Ülkeler için hayati öneme sahip bu durum, önemli güvenlik zafiyetlerini engelleyebilmek için önemlidir. Yani aslında vergiden de önce güvenliği teşkil eden malzemelerin kontrol edilebilmesi adına yasalara ihtiyaç vardır. Bir ülke başka ülkelerden gelen malzemeleri kontrol etmeden gelişigüzel bir şekilde kendi bünyesine alırsa sınır güvenliğinden de taviz vermiş olarak kabul edilir. Uluslararası taşımacılık faaliyetleri gümrükle uyumlu bir süreçle sunulacaktır. İstanbul Global Lojistiğin gürmükleme hizmeti ile İhtiyaç duyduğunuz veya merak ettiğiniz sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.